Te dźwięki powinno znać każde dziecko lat 90. » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Te dźwięki powinno znać każde dziecko lat 90.

Te dźwięki powinno znać każde dziecko lat 90.

Twoje dzieciństwo przypadało na lata 90.? A może Twoja pociecha dorastała właśnie w tym czasie? Ciekawe czy skojarzysz te odgłosy.

Twoje dzieciństwo przypadało na lata 90.? A może Twoja pociecha dorastała właśnie w tym czasie? Ciekawe czy skojarzysz te odgłosy.

Często przypominając sobie dawne czasy posiłkujemy się wspomnieniami w formie obrazów. Wpada nam do głowy jakieś zdarzenie i natychmiast przenosimy się do miejsca, w którym się odbyło.

Jednak przecież nie tylko to, co widzialne, może być kojarzone z jakimś wspomnieniem. Dźwięki, muzyka, tembr głosu, zapach czy nawet dotyk – powtórzone – mogą przywołać znajome zjawisko.

To właśnie o dźwiękach będzie dziś mowa. Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo odzwierciedlają one czas, w którym żyjemy. Są obok nas, ale nie zwracamy na nie uwagi. Dopiero w momencie gdy dane odgłosy już od dawna nie wybrzmiewają wokół nas, zaczynamy dostrzegać, że czegoś nam brakuje. A już na pewno dzieje się tak, kiedy mamy szansę usłyszeć dźwięk na nowo.

Tak właśnie jest ze zbiorem w poniższych filmikach. Część dźwięków kojarzących się z latami 90. może nie być znana ze względu na ograniczony jeszcze dostęp do niektórych zagranicznych produkcji czy mediów. Z pewnością jednak znajdziecie tam odgłosy, które są Wam dobrze znane!

Poczuliście nostalgię ? Jeśli chcecie przenieść się do tamtych czasów jeszcze na chwilę, polecamy Wam