Freddie Mercury tańczył z Baletem Królewskim » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Freddie Mercury tańczył z Baletem Królewskim

Freddie Mercury tańczył z Baletem Królewskim

To było nie lada wyzwanie dla 33-letniego Freddiego, który nigdy wcześniej nie miał styczności z baletem. Zobaczcie, jak wyglądały jego przygotowania do występu.

To było nie lada wyzwanie dla 33-letniego Freddiego, który nigdy wcześniej nie miał styczności z baletem. Zobaczcie, jak wyglądały jego przygotowania do występu.

W 1979 roku przyjaciel Freddiego Wayne Eagling, choreograf i tancerz w Balecie Królewskimprzekonał go, aby do nich dołączył. Wszystko miało się odbyć w ramach kampanii charytatywnej, która zbierała pieniądze dla dzieci upośledzonych umysłowo.

Tak Freddie wspominał początki swojej przygody z baletem.

Na próbach okazało się, że nie do końca potrafi tańczyć, ale jego pewność siebie i chęć nauki bardzo szybko przyniosły zaskakujące rezultaty, które wszystkich zadziwiły.

Piosenkami, które Freddie wybrał do tego wyjątkowego występu były „Bohemian Rhapsody” i „Crazy Little Thing Called Love”. Wykonała je orkiestra symfoniczna, a Freddie zaśpiewał je na żywo, co było zapewne dodatkowym wyzwaniem przy tak zaawansowanej choreografii. Jak się zapewne domyślacie, jego występ został bardzo dobrze przyjęty. Otrzymał od publiczności długie owacje na stojąco.

Zobaczcie fragment gościnnego występu Freddiego z Baletem Królewskim, któryodbył się 7 października 1979 roku.

To doświadczenie zainspirowało Freddiego do nagrania teledysku do piosenki „I Want To Break Free” w 1984 roku. Za choreografię odpowiedzialny był Eagling, a część klipu jest osadzona w balecie „Afternoon of a Faun” z 1912 roku. Wyreżyserował go David Mallet. Ciekawostką jest fakt, że teledysk nie był emitowany w Stanach Zjednoczonych z powodów obyczajowych. W klipie Freddie i jego koledzy z zespołu przebrani są w damskie ubrania i parodiują postacie z brytyjskiej telenoweli „Coronation Street”.