21 lat temu zadebiutował program "Idź na całość" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 21 lat temu zadebiutował program „Idź na całość”

21 lat temu zadebiutował program „Idź na całość”

Tym programem w latach 90. żyła cała Polska. Dzisiaj z okazji 21. rocznicy emisji pierwszego odcinka powspominamy, jak to kiedyś było.

Tym programem w latach 90. żyła cała Polska. Dzisiaj z okazji 21. rocznicy emisji pierwszego odcinka powspominamy, jak to kiedyś było.

TeleturniejIdź na całość” to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych lat 90. Gromadził miliony fanów przed telewizorami. Był emitowany na antenie telewizji Polsat od 7 września 1997 roku do 26 maja 2001 roku. W roli prowadzącego mogliśmy zobaczyć niezastąpionego Zygmunta Chajzera.

Zasady programu były proste. Co trzeba było zrobić, aby wygrać? Prawie nic! To właśnie było najlepsze w całej zabawie. Wystarczyło nietuzinkowe ubranie, dużo szczęścia i co najważniejsze trafne decyzje! Do teleturnieju zgłaszały się tłumy uczestników.

Do wygrania były bardzo zaskakujące nagrody między innymi: roczny zapas słodziku i serwis kawy, zapas przypraw, kożuchy, 21-calowy telewizor KOLOROWY i najważniejsze ZONKA, czyli kota w worku, którego odkrycie oznaczało pożegnanie się z cennymi nagrodami. Jeśli ktoś miał więcej szczęścia, mógł wygrać samochód. Na przykład kultowego Fiata 126p.

Program bił wszelkie rekordy oglądalności. Przyciągał przed telewizory więcej widzów niż „Wiadomości”. Rekordowy wynik 10,6 miliona widzów zanotowano 25 stycznia 1998 roku. W dzisiejszych czasach stacje telewizyjne mogą tylko pomarzyć o takich statystykach!

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiało się sporo plotek na temat ewentualnego powrotu teleturnieju na antenę z prowadzącym Zygmuntem Chajzerem. Pod uwagę były brane różne stacje telewizyjne. Finalnie, jednak w 2016 roku oficjalnie poinformowano, że kontynuacja programu nie zostanie zrealizowana.