Strona Główna > Tak wyglądał telewizyjny debiut Prince’a

Tak wyglądał telewizyjny debiut Prince’a

Nikt w tamtym czasie nie spodziewał się, że kariera muzyka tak szybko nabierze tempa. Zobaczcie wideo.

Nikt w tamtym czasie nie spodziewał się, że kariera muzyka tak szybko nabierze tempa. Zobaczcie wideo.

„Nie ma rzeczy, której nasz następny gość nie potrafi zrobić.” – tak zapowiedział muzyka gospodarz programu The Midnight Special w styczniu 1980 roku. Wtedy na scenę wyszedł 22-letni Prince ubrany jedynie w kamizelkę i bieliznę! Artysta od samego początku wiedział, jak zwrócić na siebie uwagę. Wykonał dwie piosenki „I Wanna Be Your Lover” and “Why You Wanna Treat Me So Bad”. Zobaczcie, jak sobie poradził!

Utwory pochodzą z wydanego w 1979 roku tytułowego albumu, który Prince napisał i wyprodukował sam od początku do końca!

był bardzo utalentowanym muzykiem. W jednym z wywiadów przyznał, że nic nie sprawia mu większej radości i go tak nie uspokaja, jak gra na jego ulubionych instrumentach.Podczas swoich koncertachPrince grał na wszystkim, co mu wpadło w ręce. Trzeba przyznać, że wychodziło mu to bardzo dobrze. Opanował27 instrumentów dlatego, gdy nagrywał płyty, mógł się obejść bez pomocy innych muzyków.

Artysta zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do jego najważniejszych albumów należą „Purple Rain„, „1999„, „Dirty Mind„, „Sign O' The Times„, „Controversy„, „Lovesexy” i „Diamonds And Pearls„. Artysta zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu „Purpurowy deszcz„. W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.