Telewizyjny debiut "Wannabe" Spice Girls » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Telewizyjny debiut „Wannabe” Spice Girls

Telewizyjny debiut „Wannabe” Spice Girls

Girlsband wystąpił premierowo z pierwszym singlem w telewizji śniadaniowej w 1996 roku. Zobaczcie wideo.

Girlsband wystąpił premierowo z pierwszym singlem w telewizji śniadaniowej w 1996 roku. Zobaczcie wideo.

Spice Girls byłybezapelacyjnie najpopularniejszym girlsbandem lat 90. Na całym świecie sprzedały łącznie ponad 85 milionów płyt, co czyni je największym muzycznym fenomenem brytyjskiej muzyki rozrywkowej od czasu zespołu The Beatles. Zawdzięczamy im takie hity jak „Spice Your Life Up”, „Say You’ll Be There”, „2 Become 1” czy „Wannabe”. Dzisiaj przypomnimy Wamwłaśnie ten ostatni i jego telewizyjny debiut, który miał miejsce w programie śniadaniowym w 1996 roku. Powspominajmy!

Singiel „Wannabe” był pierwszym utworem promującym debiutancki album zespołu „Spice„. Sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy! Co ciekawe teledysk został nakręcony w jednym ujęciu bez żadnych cięć montażowych. Przedstawia on pięć szalonych dziewczyn, które wdzierają się do hotelu dla bogaczy i rozkręcają szaloną imprezę. Za reżyserię odpowiedzialny był Jhoan Camitz.

Brytyjski portal „The Sun” poinformował, że grupa

Dyskografięzespołu zamyka album „Forever” z 2000 roku. Girlsband po raz ostatni wystąpił w pełnym składzie w 2012 roku na ceremonii zamknięcia olimpiady w Londynie.

Tęsknicie za SpiceGirls? 🙂