Strona Główna > Strażak śpiewa hit Elvisa Presleya „Can’t Help Falling In Love”

Strażak śpiewa hit Elvisa Presleya „Can’t Help Falling In Love”

Zwycięzca brytyjskiej edycji programu „The Voice” Stevie McCrorie zaśpiewał spokojną i poruszającą wersję jednego z największych klasyków króla rock’n’rolla.

Zwycięzca brytyjskiej edycji programu „The Voice” Stevie McCrorie zaśpiewał spokojną i poruszającą wersję jednego z największych klasyków króla rock’n’rolla.

PiosenkaCan't Help Falling In Love” z 1961 roku bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Artyści kochają ją przerabiać na swój sposób i chwała im za to, bo nie ma chyba piękniejszej piosenki o miłości! Posłuchajcie akustycznego wykonania szkockiego strażaka i zwycięzcy brytyjskiej wersji talent show „The Voice” – Steviego McCroriego.

Stevie McCrorie jest prawdopodobnie najpopularniejszym strażakiem na Wyspach Brytyjskich. Zawdzięcza to przede wszystkim udziałowi w programie „The Voice”, który zwyciężył w 2015 roku bez większych problemów. Już od pierwszego przesłuchania w ciemno, kiedy wykonał piosenkę „All I Want” zespołu Kodaline od razu zdobył serca jurorów i publiczności. Zobaczcie, jak sobie poradził.

McCrorie ma na swoim koncie dwa studyjne albumy debiut „These Old Traditions” z 2010 roku i ostatni „Big World” z 2016 roku.

Ballada „Can't Help Falling in Love” została napisana przez Hugo Perettiego,Luigiego CreatoregoorazGeorge'a Davida Weissa. Jej pierwowzorem była kompozycja Jeana Paula Egide Martiniego „Plaisir d'Amour”. W 1961 roku swoją wersję nagrał Elvis Presley i bardzo szybko stała się wielkim przebojem, docierając na szczyty list przebojów na całym świecie. Utwór został wykorzystany w filmach Walta Disneya, takich jak „Wygrane marzenia” czy „Lilo i Stich”.

Przypomnijmy sobie oryginał.

Jak oceniacie jego wykonanie? 🙂