Hit "Africa" zespołu Toto wykonany na plastikowych rurkach.... » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Hit „Africa” zespołu Toto wykonany na plastikowych rurkach….

Hit „Africa” zespołu Toto wykonany na plastikowych rurkach….

Grupa studentów z uniwersytetu Cambridge przygotowała niesamowity cover jednego z największych przebojów zespołu Toto. Zobaczcie wideo.

Grupa studentów z uniwersytetu Cambridge przygotowała niesamowity cover jednego z największych przebojów zespołu Toto. Zobaczcie wideo.

„Africa” to zdecydowanie jeden z najczęściej przerabianych utworów! Słyszeliśmy już ten kawałek w

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płytaToto IV.”, z której pochodzi singiel „Africa”, skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Przypomnijmy sobie oryginał:

W przyszłym roku zespół

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jakToto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Ostatni album zespołu Toto „Toto XIV” miał premierę 20 marca 2015 roku. Płyta ukazała się 5 dni po śmierci basisty zespołu Mikego Porcaro, który przegrał długoletnią walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym.