Strona Główna > Jak brzmi „The Sound Of Silence” zagrane na gitarze harfowej?

Jak brzmi „The Sound Of Silence” zagrane na gitarze harfowej?

Jedna z najpiękniejszych ballad w historii muzyki doczekała się wyjątkowej przeróbki. Zobaczcie wideo.

Jedna z najpiękniejszych ballad w historii muzyki doczekała się wyjątkowej przeróbki. Zobaczcie wideo.

Utalentowany Youtuber Jamie Dupuisnagrał cover zespołu Simon and Garfunkel „The Sound Of Silence”. Wykorzystał do tego bardzo oryginalny instrument, 18-strunową gitarę harfową! Dzięki której utwór nabrał niesamowitego klimatu. Sami posłuchajcie i oceńcie!

Mówiąc o nietuzinkowych coverach, trudno nie wspomnieć o młodej harfistce, która zagrała przebój zespołu

Kanadyjczyk Jamie Dupuls jest gitarzystą, kompozytorem i producentem muzycznym. Szerszej widowni jest doskonale znany ze swojej autorskiej techniki gry na gitarze harfowej. Jego występy są bardzo energetyczne, a klimatyczne aranżacje największych przebojów przyciągają tłumy fanów. Jamie największą popularnością cieszy się, jednak w internecie. Tylko w serwisie Youtube jego filmy obejrzało ponad 30 milionów widzów!

Ballada ”The Sound Of Silance” została napisana w 1964 przez Paula Simona. Utwór znalazł się na debiutanckim albumie Simon and Garfunkel „Wednesday Morning, 3 A.M.”. Co ciekawe płyta okazała się komercyjną klapą. Doprowadziło to do rozpadu zespołu. Singiel został dopiero dostrzeżony w 1966 roku, wtedy też dotarł na pierwsze miejsce amerykańskiej listy Billboard 100.

Jak Wam się podoba takie wykonanie?