Strona Główna > Edyta Górniak zaśpiewała „Kolorowy wiatr” z bajki „Pocahontas”

Edyta Górniak zaśpiewała „Kolorowy wiatr” z bajki „Pocahontas”

Podczas ostatniego koncertów artystka zabrała swoich fanów w sentymentalną podróż. Zobaczcie wideo.

Podczas ostatniego koncertów artystka zabrała swoich fanów w sentymentalną podróż. Zobaczcie wideo.

W miniony weekend 21 października 2018 roku Edyta Górniak w Gdańsku rozpoczęła swoją akustyczną trasę koncertową. Podczas ponad dwugodzinnego koncertu artystka zaśpiewała zarówno największe przeboje, jak i te, których nigdy nie wykonywała na żywo. Niewątpliwie największą niespodzianką dla fanów był moment, kiedy Edyta wykonała piosenkę z bajki „Pocahontas” – „Kolorowy wiatr”. Pamiętacie jeszcze ten kawałek? Jeśli nie, to koniecznie zobaczcie nagranie z koncertu.

W oryginale utwór „Colors of the Wind” wykonywała Vanessa Williams, a w filmie „Pocahontas” śpiewała go Judy Kuhn. Przypomnijmy, że disnejowska produkcja miała premierę w 1995 roku, gdy Edyta Górniak była u szczytu sławy. Rok wcześniej z piosenką „To nie ja” artystka zajęła najwyższe do tej pory drugie miejsce w konkursie Eurowizji.

Film „Pocahontas” w reżyserii Erica Goldberga i Mike'a Gabriela był kasowym sukcesem. Zarobił łącznie blisko 500 milionów dolarów. Mało tego, został również nagrodzony dwoma Oscarami, Grammy, Złotym Globem i czterema statuetkami Annie.