"Anielski chór" w coverze "Africa" zespołu Toto » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Anielski chór” w coverze „Africa” zespołu Toto

„Anielski chór” w coverze „Africa” zespołu Toto

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. W takiej wersji jej jednak jeszcze nie słyszeliśmy. Zobaczcie wideo.

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. W takiej wersji jej jednak jeszcze nie słyszeliśmy. Zobaczcie wideo.

Wcześniej mogliśmy zobaczyć między innymi cover tego wielkiego hitu wykonany na

Chór Angels City Chorale powstał w 1993 roku. Składa się ze 160 muzyków. Jak sami twierdzą ich zadanie jest proste. Chcą wywołać uśmiech na twarzach ludzi. W swoich wykonaniach łączą różne style i techniki, czego idealnym przykładem jest cover zespołu Toto.

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się kolejna płyta „Toto IV.”, z której pochodzi singiel „Africa”, skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

W przyszłym roku zespółponownie zagra dla polskich fanów. „Africa”, „Rosanna”, „Hold the line” i wiele innych niezapomnianych przebojów usłyszymy 25 czerwca 2019 roku w sopockiej Operze Leśnej.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jakToto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Jak Wam się podoba takie wykonanie?