Strona Główna > Elton John opowiedział o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego

Elton John opowiedział o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego

Bliski przyjaciel legendarnego wokalisty zespołu Queen, w swojej książce wspomina pożegnalny prezent, który otrzymał od Freddiego.

Bliski przyjaciel legendarnego wokalisty zespołu Queen, w swojej książce wspomina pożegnalny prezent, który otrzymał od Freddiego.

Mimo że od śmierci Freddiego Mercury'ego minęło 26 lat jego legenda jest nadal żywa. Elton John był jego bliskim przyjacielem. W swojej książce „Love is the Cure: On Life, Loss and the End of AIDS” podzielił się wzruszającymi szczegółami dotyczącymi ostatnich dni Freddiego. Elton, opowiadając o tragicznych zdarzeniach, które doprowadziły do śmierci Mercury'ego, podkreśla, że był przede wszystkim dobrą i bezinteresowną osobą. Nawet gdy czuł się chory i wiedział, że umiera, Freddie nadal troszczył się o innych, jak tylko mógł.

Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniemzespołu Queen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat.