Tak powstawał wielki hit Celine Dion do filmu "Titanic" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Tak powstawał wielki hit Celine Dion do filmu „Titanic”

Tak powstawał wielki hit Celine Dion do filmu „Titanic”

Mało kto wie, że artystka początkowo nie chciała nagrać tego utworu. Zobaczcie historię jednej z najpopularniejszych piosenek filmowych.

Mało kto wie, że artystka początkowo nie chciała nagrać tego utworu. Zobaczcie historię jednej z najpopularniejszych piosenek filmowych.

nigdy nie chciała zaśpiewać „My Heart Will Go On”. Właściwie to jej nienawidziła. Kiedy kanadyjska gwiazda nagrała tę piosenkę, nie myślała o filmie ani o tym czy będzie grana w radiu. James Cameron przyjechał pewnego razu do Las Vegas i zaprosił Celine do swojego apartamentu, aby zaśpiewała mu piosenkę, którą mógłby wykorzystać w nowym filmie. Chodziło oczywiście o „Titanica”. James nie był do końca przekonany jej wykonaniem. Jednak kilka tygodni później zadzwonił do Celine i poprosił ją, aby przyleciała do Nowego Jorku nagrać demo. Później wszystko potoczyło się błyskawicznie. Jak mówią sami twórcy „reszta jest historią”.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat ukazało się wiele ciekawych przeróbek tego kultowego utworu. Przypomnijmy choćby te ostatnie, o których pisaliśmy nie tak dawno, czyli

Celine Dionpracuje aktualnie nad nowym albumem, który ma okazać się prawdopodobnie jeszcze w 2018 roku. Jego przedsmakiem był singiel „Ashes”, który znalazł się na ścieżce ćwiekowej do filmu „Deadpool 2”.

Ostatni album piosenkarki „Encore un soir” ukazał się w 2016 roku.

Przyznajcie się, ile razy oglądaliście film „Titanic”?