Nietypowy cover hitu "Africa" wykonany na tradycyjnym japońskim instrumencie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nietypowy cover hitu „Africa” wykonany na tradycyjnym japońskim instrumencie

Nietypowy cover hitu „Africa” wykonany na tradycyjnym japońskim instrumencie

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. Takiej wersji jednak jeszcze nie słyszeliśmy! Zobaczcie wideo.

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek. Takiej wersji jednak jeszcze nie słyszeliśmy! Zobaczcie wideo.

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płytaToto IV.”, z której pochodzi singiel „Africa”, skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Przypomnijmy sobie oryginał:

W przyszłym roku zespółponownie zagra dla polskich fanów. „Africa”, „Rosanna”, „Hold the line” i wiele innych niezapomnianych przebojów usłyszymy25 czerwca 2019roku w sopockiej Operze Leśnej.

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęłyby na niej tak wielkie piętno, jakToto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Jak Wam się podoba takie wykonanie?