Strona Główna > Polak nagrał cover piosenki z serialu „Przyjaciele” przy pomocy sprzętu komputerowego!

Polak nagrał cover piosenki z serialu „Przyjaciele” przy pomocy sprzętu komputerowego!

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu The Rembrandts doczekała się już wielu przeróbek. Gwarantujemy, że takiej jeszcze na pewno nie słyszeliście!

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu The Rembrandts doczekała się już wielu przeróbek. Gwarantujemy, że takiej jeszcze na pewno nie słyszeliście!

Polski informatyk i YouTuber,Paweł Zadrożniakwpadł na genialny pomysł, aby wykorzystać dźwięki poszczególnych podzespołów komputerowych do stworzenia coverów muzycznych. Jego „orkiestra” składa się między innymi z 64 napędów dyskietek, ośmiu dysków twardych oraz dwóch skanerów. Wcześniej zaprezentował nam swoje covery „

Przy ich użyciu nagrał własną wersję piosenki, którą wszyscy doskonale znamy z serialu „Przyjaciele”. Oglądając wideo, zwróćcie uwagę na wszystkie szczegóły. Wygląda to niesamowicie! Wideo ma już blisko 100 tysięcy wyświetleń.

Zastanawiacie się, jak to działa? Każde urządzenie, które posiada mechanizm z silnikiem, wytwarza dźwięki. Po podłączeniu ich do mikrokontrolera ATMega16 można uzyskać takie zaskakujące efekty.

Piosenka „I'll be there for you” zespołu The Rembrandts została wydana na ich trzecim studyjnym albumie „LP” w 1995 roku. Co ciekawe jej współautorami są producenci serialu „Przyjaciele”David CraneiMarta Kauffman. Ich główną inspiracją była twórczość zespołuThe Beatles.

Jak oceniacie takie wykonanie? 🙂