Edyta Górniak zaśpiewała na żywo wielki hit Beyonce [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Edyta Górniak zaśpiewała na żywo wielki hit Beyonce [WIDEO]

Edyta Górniak zaśpiewała na żywo wielki hit Beyonce [WIDEO]

Artystka wystąpiła podczas koncertu „Miłość jest wszystkim”.

Artystka wystąpiła podczas koncertu „Miłość jest wszystkim”.

Koncert przyciągnął na gdańską Ołowiankę tysiące widzów. Wydarzenie promowało świąteczną komedię „Miłość jest wszystkim”, ale również Gdańsk, w którym toczy się akcja filmu. Edyta Górniak była jedną z gwiazd wieczoru. Diwa podczas swojego występu postanowiła zaśpiewać przebój z repertuaru BeyonceListen”. Zobaczcie, jak sobie z nim poradziła.

Na scenie tego wieczoru oprócz

to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. Pierwsza artystka, której udało się podbić zachodnie rynki muzyczne. Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę „To nie ja” do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Artystka ma na swoim koncie sześć albumów, w tym ostatni „

Jak oceniacie jej wykonanie? 🙂