Tulia na Eurowizję 2019! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Tulia na Eurowizję 2019!

Tulia na Eurowizję 2019!

Sprawdź, kto będzie reprezentował Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizja!

Sprawdź, kto będzie reprezentował Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizja!

Specjalnie powołana komisja konkursowa wybrała wykonawcę, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Publiczność nie miała w tym roku wpływu na decyzję. W skład zespołu, który pojedzie w maju do Izraela wchodzą Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Wszystkie panie mają wykształcenie muzyczne, a swoje kariery rozpoczynały w zespołach ludowych pieśni i tańca!

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitów Dawida Podsiadło, Kayah, O.N.A, a nawet Metalliki. Ogromną popularność dziewczęta zyskały dzięki coverowi utworu Depeche Mode”Enjoy the Silence”.„Tulia” oprócz folkowych wesji hitów zawiera także własne utwory zespołu. Album zadebiutował na 7. miejscu listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja i to wówczas zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 18 maja 2019 roku.