Jak obcokrajowcy oceniają piosenkę Tuli na Eurowizję 2019? [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak obcokrajowcy oceniają piosenkę Tuli na Eurowizję 2019? [WIDEO]

Jak obcokrajowcy oceniają piosenkę Tuli na Eurowizję 2019? [WIDEO]

Wybór polskiego reprezentanta wywołał lawinę komentarzy. Nie zabrakło również głosów za granicy.

Wybór polskiego reprezentanta wywołał lawinę komentarzy. Nie zabrakło również głosów za granicy.

Gdy zespół

W tym przypadku opinie też są podzielone, jednak większość komentujących docenia odwagę polskiego zespołu za wybór tak nietypowego utworu. Uważają, że dziewczyny mają niesamowity wokal, co może im bardzo pomóc. Ich zdaniem wyróżniają się również bardzo na tle konkurencji i to może być naszym kolejnym plusem.

„Pali się (Fire of Love)” – to trzecia z autorskich kompozycji, która znalazła się na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczościąLed Zeppelin, czy dźwięki znane z płytThe White Stripes. Pomysł nateledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego – „Zimna wojna”.

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitówDawida Podsiadło,Kayah,O.N.A, a nawetMetalliki. Ogromną popularność dziewczęta zyskały dzięki coverowi utworuDepeche Mode”Enjoy the Silence”.„Tulia” oprócz folkowych wersji hitów zawiera także własne utwory zespołu. Album zadebiutował na 7. miejscu listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce18 maja 2019roku.

Myślicie, że to dobry wybór na Eurowizję?