Krystyna Janda jako polska noblistka w nowym zwiastunie "Słodkiego końca dnia" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Krystyna Janda jako polska noblistka w nowym zwiastunie „Słodkiego końca dnia”

Krystyna Janda jako polska noblistka w nowym zwiastunie „Słodkiego końca dnia”

Najnowszy film Jacka Borcucha z legendarną aktorką w roli głównej wejdzie do kin już za miesiąc. Dziś prezentujemy wyjątkowy klip – wiersz filmowej noblistki w wykonaniu Krystyny Jandy.

Najnowszy film Jacka Borcucha z legendarną aktorką w roli głównej wejdzie do kin już za miesiąc. Dziś prezentujemy wyjątkowy klip – wiersz filmowej noblistki w wykonaniu Krystyny Jandy.

Kontrowersyjny, niełatwy, ważny nieoczywisty – tak o filmie Jacka Borcucha mówiła Krystyna Janda. „To coś o końcu mojego świata” – dodawała.

Jako Maria Linde najsłynniejsza polska aktorka wraca na wielki ekran – to jej pierwsza główna rola od czasu „Tataraku” Andrzeja Wajdy.

– mówi o swojej bohaterce.

„Słodki koniec dnia” to historia o odwadze, o sile słowa i skomplikowanych rodzinnych relacjach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Światowa premiera „Słodkiego końca dnia” odbyła się na słynnym Festiwalu Sundance, gdzie Krystyna Janda zdobyła Specjalną Nagrodę Jury. W Polsce przed premierą film będzie można zobaczyć na festiwalach OFF CAMERA i Kino na Granicy oraz na specjalnych pokazach przedpremierowych w wybranych kinach.

Na ekranie również polska gwiazda włoskiego kina, Kasia Smutniak i międzynarodowa obsada: Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Za muzykę odpowiadaDaniel Bloom, aranżacji utworów podjął się Leszek Możdżer. Ścieżka dźwiękowa „Słodkiego końca dnia” ukaże się na rynku 10 maja 2019 roku nakładem wydawnictwa Warner Music Polska. Producentem filmu jestNO SUGAR FILMS.