Eurowizja 2019: Zobacz pierwsze nagrania z prób zespołu Tulia [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja 2019: Zobacz pierwsze nagrania z prób zespołu Tulia [WIDEO]

Eurowizja 2019: Zobacz pierwsze nagrania z prób zespołu Tulia [WIDEO]

Pierwszy półfinał odbędzie się 14 maja 2019 roku.

Pierwszy półfinał odbędzie się 14 maja 2019 roku.

Wielkimi krokami zbliża się Konkurs Eurowizji, podczas którego Polskę będzie reprezentował zespół Tulia z piosenką”Pali się (Fire of Love)”.W serwisie Youtube pojawiło się pierwsze oficjalne nagranie z przygotowań do tego ważnego występu. Możecie je zobaczyć poniżej.

Internauci są zachwyceni pomysłowością polskich reprezentantek. W komentarzach czytamy:

Pali się (Fire of Love)„- to trzecia z autorskich kompozycji zawartych na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczościąLed Zeppelin, czy dźwięki znane z płytThe White Stripes. Pomysł nateledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego – „Zimna wojna”.

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitów Dawida Podsiadło, Kayah, O.N.A, a nawet Metalliki. Ogromną popularność dziewczęta zyskały dzięki coverowi utworu Depeche Mode ”Enjoy the Silence”.„Tulia” oprócz folkowych wersji hitów zawiera także własne utwory zespołu. Album zadebiutował na 7. miejscu listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt.

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się 14 maja 2019 roku, wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce18 maja 2019roku.

Jak oceniacie szanse zespołu Tulia w Konkursie Eurowizji?