Eurowizja 2019: Roksana Węgiel i Tulia zaśpiewały wspólnie "Fire of Love (Pali się)" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Eurowizja 2019: Roksana Węgiel i Tulia zaśpiewały wspólnie „Fire of Love (Pali się)”

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel i Tulia zaśpiewały wspólnie „Fire of Love (Pali się)”

Zwyciężczyni konkursu Eurowizja Junior z 2018 roku wspiera nasze reprezentantki w Izraelu.

Zwyciężczyni konkursu Eurowizja Junior z 2018 roku wspiera nasze reprezentantki w Izraelu.

Już dzisiaj 14 maja 2019 roku odbędzie się pierwszy półfinał

Roksana Węgiel, zeszłoroczna laureatka Eurowizji Junior postanowiła wesprzeć zespół Tulia i dodać im otuchy przed tym ważnym dniem. Jak przyznała młoda wokalistka, jest bardzo dumna z naszych reprezentantek i mocno trzyma kciuki, aby udało się im dotrzeć do wielkiego finału. Podczas wywiadu na backstage'u dziewczyny zaśpiewały wspólnie eurowizyjny utwór Tulii „Fire of Love (Pali się)”.

Fragment ich występu możecie zobaczyć poniżej.

Pali się (Fire of Love)„- to trzecia z autorskich kompozycji zawartych na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczościąLed Zeppelin, czy dźwięki znane z płytThe White Stripes. Pomysł nateledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego – „Zimna wojna”.

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitów Dawida Podsiadło, Kayah, O.N.A, a nawet

Tak jak w ubiegłych latach, Eurowizja zostanie podzielona na dwa półfinały. Pierwszy odbędzie się14 maja2019roku, wtedy też zostanie zaprezentowana polska piosenka, a drugi 16 maja. Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce18 maja 2019roku.

Jak oceniacie szanse zespołu Tulia w Konkursie Eurowizji?