Występ Tulii w półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Występ Tulii w półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 [WIDEO]

Występ Tulii w półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 [WIDEO]

Niestety reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do wielkiego finału.

Niestety reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do wielkiego finału.

We wtorek 14 maja 2019 roku odbył się pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. Zespół Tulia, który tworzą Julia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Dominka Siepka i Patrycja Nowicka wystąpił tego wieczoru jako czwarty z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. Internauci byli zachwyceni występem polskiego zespołu, jednak zbyt mała liczba głosów nie zapewniła nam kwalifikacji do finału.

Zobaczcie występ naszych reprezentantek:

Do wielkiego finału awansowali reprezentanci:Grecji, Białorusi, Serbii, Cypru, Estonii, Czech, Australii, Islandii, San Marino oraz Słowenii.

Wielki finał rywalizacji będzie miał miejsce 18 maja 2019 roku.

„Pali się (Fire of Love)”- to trzecia z autorskich kompozycji zawartych na debiutanckim albumie zespołu Tulia. Jest to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych numerów na płycie. Niektórzy słyszą w nim rockowe brzmienia inspirowane twórczościąLed Zeppelin, czy dźwięki znane z płytThe White Stripes. Pomysł nateledysk inspirowany był nominowanym do Oscara filmem Pawła Pawikowskiego – „Zimna wojna”.

Początki zespołu Tulia sięgają 2017 roku. Zespół ma na koncie platynę za swój debiutancki album „Tulia”, na którym znalazły się folkowe covery największych hitówDawida Podsiadło,Kayah,O.N.A, a nawet

Jak oceniacie nasz występ?