Uczestnik "The Voice" porwał jurorów do tańca hitem "Footloose" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Uczestnik “The Voice” porwał jurorów do tańca hitem “Footloose”

Uczestnik „The Voice” porwał jurorów do tańca hitem „Footloose”

Pod koniec maja 2019 roku w Australii wystartowała 9. edycja talent show „The Voice”. Komu udało się do tej pory skraść serca jurorów?

Pod koniec maja 2019 roku w Australii wystartowała 9. edycja talent show „The Voice”. Komu udało się do tej pory skraść serca jurorów?

W australijskiej edycji programu „The Voice” podczas ostatniego odcinka przesłuchań w ciemno jednym z uczestników, który postanowił spróbować swoich sił, był Nathan Foley. Wybrał piosenkę „Footloose” z repertuaru Kenny’ego Logginsa. Poradził sobie z nim rewelacyjnie. Swoje fotele odwróciło dwóch jurorów, w tym Boy George.

Zobaczcie jego występ:

Nathan Foley zaczął profesjonalnie śwpiewac już w wieku 10 lat. Ywstepował wówczas głównie w klubach jazzowych i bluesowych w Australii. W 1998 roku dołączył do popularnej grupy musicalowej Hi-5, z którą wydał łącznie 11 albumów. W 2008 roku ich drogi się rozeszły, a Nathan postawił na solową karierę.

UtwórFootloose” został wydany 28 stycznia 1984 roku. Jego autorami są Kenny Loggins i Dean Pitchford. Piosenka znalazła się naścieżce dźwiękowejdo filmu „Footloose” z 1984 roku orazmusicaluo tym samym tytulez 1988 roku.

Utwór dotarł do pierwszego miejsca notowaniaBillboardHot 100, zajął też czwarte miejsce na liście przebojów 1984 roku. Singiel uplasował się też na pierwszy miejscu list przebojów wAustraliiiNowej Zelandii. W 1985 roku był nominowany doNagrody Akademii Filmowejw kategorii „Najlepsza piosenka oryginalna”.

Przypomnijmy sobie ten przebój w oryginale:

Jak oceniacie wykonanie Nathana? 🙂