Brian May: Bez Adama Lamberta zespół Queen by dzisiaj nie istniał! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Brian May: Bez Adama Lamberta zespół Queen by dzisiaj nie istniał!

Brian May: Bez Adama Lamberta zespół Queen by dzisiaj nie istniał!

Legendarny gitarzysta zespołu Queen zamieścił na swoim Instagramie emocjonalny wpis.

Legendarny gitarzysta zespołu Queen zamieścił na swoim Instagramie emocjonalny wpis.

Kilka tygodni temu zespół

Kariera Adama Lamberta nabrała znacznie tempa po tym, jak wziął udział w programie „Idol” w 2009 roku. Nie udało mu się wówczas zdobyć głównej nagrody, jednak jego wykonanie piosenki „We Are The Champions” z repertuaru zespołu

Już 30 lipca 2019 do księgarni trafi poruszająca biografia pod tytułem „Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury'ego„.Książka Matta Richardsa i Marka Langthorne’a odsłania nieznane i zaskakujące fakty biografii piosenkarza, zawiera niepublikowane dotychczas wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół i znanych muzyków. Droga ku muzycznej sławie przeplata się tu z poszukiwaniem miłości i historią potwornej choroby, która w latach osiemdziesiątych XX wieku rozprzestrzeniła się po całym świecie.

, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniemzespołuQueen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercuryzmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat.