Tak wyglądał ostatni koncert Queen z Freddiem Mercurym [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Tak wyglądał ostatni koncert Queen z Freddiem Mercurym [WIDEO]

Tak wyglądał ostatni koncert Queen z Freddiem Mercurym [WIDEO]

Jeden z najwybitniejszych artystów w historii rocka zmarł 28 lat temu. Po raz ostatni z zespołem Queen wystąpił w 1986 roku. Zobaczcie nagranie z tego wyjątkowego koncertu.

Jeden z najwybitniejszych artystów w historii rocka zmarł 28 lat temu. Po raz ostatni z zespołem Queen wystąpił w 1986 roku. Zobaczcie nagranie z tego wyjątkowego koncertu.

W 1986 roku ukazał się dwunasty studyjny album zespołu Queen „A Kind of Magic„.To właśnie wtedy grupa odnosiła największe sukcesy. Płytazostała wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa filmu „Nieśmiertelny”, Pochodzą z niej takie przeboje jak „Who Want To Live Forever” czy „Friends Will Be Friends”.

W tym samym roku miał również miejsce koncert wmieścieStevenage w Anglii. Pod sceną zgromadziło się ponad 120 tys. osób. Jak się później okazało, był to ostatni występ Freddiego z zespołem

Kilka tygodni temu zespół Queen powrócił do koncertowania. Dołączył do nich oczywiście Adam Lambert, z którym grupa nawiązała współpracę w 2011 roku. Brian May od samego początku był pełen podziwu dla talentu Adama. Ostatnio zamieścił na Instagramie jego zdjęcie, pod którym podziękował mu za to, co robi dla zespołu Quenn.

, a właściwie Farrokh Bulsara urodził się 5 września 1946 w Zanzibarze. W wieku 18 lat z powodu wojny domowej przeprowadził się z rodzicami i młodszą siostrą do zachodniego Londynu. Od najmłodszych lat interesował się światem muzyki i mody. Przed założeniemzespołuQueen, Freddie uczęszczał do Ealing Art Collage, gdzie poznał pozostałych członków zespołu Briana Maya i Rogera Taylora, którzy w tamtym czasie grali w zespole Smile.

Mercuryzmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu Garden Lodge w Londynie. Miał 45 lat.