Strona Główna > “Milionerzy”: Pytanie o najstarszą fotografię z Paryża za 125 tys. zł

„Milionerzy”: Pytanie o najstarszą fotografię z Paryża za 125 tys. zł

W ostatnim odcinku teleturnieju „Milionerzy” pan Wiktor Kazanecki z Krosna zmierzył się z trudnym pytaniem za 125 tys. zł.

W ostatnim odcinku teleturnieju „Milionerzy” pan Wiktor Kazanecki z Krosna zmierzył się z trudnym pytaniem za 125 tys. zł.

Cieszący się ogromną popularnością teleturniej „Milionerzy” po kilkuletniej przerwie w 2017 roku powrócił na ekrany telewizorów. Prowadzącym niezmiennie jest Hubert Urbański. Zasady teleturnieju są proste. uczestnik musi odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Do dyspozycji ma trzy koła ratunkowe.

W jednym z ostatnich odcinków programu pan Wiktor Kazanecki z Krosna usłyszał trudne pytanie za 125 tys. zł o najstarszą fotografię z Paryża. Brzmiało ono następująco:

A) jednego – Napoleona I

B) dwóch – pucybuta z klientem

C) pięciu rowerzystów

D) tłum przechodniów

Prawidłowa odpowiedź to „B” w”dwóch – pucybuta z klientem”.

Gracz nie był do końca pewien swojej decyzji, dlatego zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego „Pół na pół”. Pozostały mu do wyboru dwie odpowiedzi B i C. Pomimo że nadal się wahał, udało mu się wygrać 125 tys. zł.

Pytanie dotyczyło tej fotografii autorstwaLouisa Jacquesa Daguerrego.

Teleturniej „

Do tej pory w polskiej edycji teleturnieju milion złotych udało się wygrać trzem osobom. Ostatnią laureatką została pani Katarzyna Kant-Wysockaz Gdańska, miłośniczka kultury antycznej, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu. Pani Katarzyna na dwa ostatnie pytania odpowiedziała prawidłowo, nie mając już do dyspozycji kół ratunkowych.Zwyciężyła w odcinku z 14 marca 2019 roku.

A Wy znalibyście odpowiedź na to pytanie?