Strona Główna > Hit A-ha „Take On Me” z kolejnym rekordem!

Hit A-ha „Take On Me” z kolejnym rekordem!

Jeden z największych przebojów zespołu A-ha ma na swoim koncie wyjątkowe wyróżnienie.

Jeden z największych przebojów zespołu A-ha ma na swoim koncie wyjątkowe wyróżnienie.

Od premiery tego wielkiego hitu w 2020 roku mija 35 lat! Singiel bardzo szybko podbił listy przebojów i od tamtego momentu jest nieodłącznym elementem każdej udanej imprezy.

Wydane oryginalnie w 1985 roku wideo do „Take On Me” zostało niedawno odnowione i dla poprawy jakości unowocześnione do formatu 4K. Wyreżyserowany przez Steve'a Barrona teledysk zachwycił widzów przełomowym połączaniem ołówkowego szkicu z filmowymi ujęciami. Ta technika, zwana animacją rotoskopową, wymaga ręcznego odrysowania, klatka po klatce, ujęć z filmu. By ukończyć klip, Michael Patterson i Candace Reckinger spędzili 16 tygodni odrysowując tysiące klatek.

W swojej twórczości zespół a-ha miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album „Hunting High And Low” otwiera największy przebój grupy – „Take On Me”. Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu, a Magne Furuholmen, Morten Harket oraz Paul Waaktaar-Savoy na stałe wpisali się w historię muzyki.

Dziś, norweski zespół ma już na koncie dwanaście albumów studyjnych, miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów i niezapomniane przeboje.