6 tysięcy nieznajomych zaśpiewało hit "Heroes" Davida Bowiego [WIDEO] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 6 tysięcy nieznajomych zaśpiewało hit „Heroes” Davida Bowiego [WIDEO]

6 tysięcy nieznajomych zaśpiewało hit „Heroes” Davida Bowiego [WIDEO]

Zobaczcie wyjątkowe wykonanie.

Zobaczcie wyjątkowe wykonanie.

Chór „Pub Choir” postanowiła założyć trójka przyjaciół Astrid Jorgensen, Waveney Yasso i Meg Bartholomew. Z powodu panującej pandemii koronawirusa byli zmuszeniprzesunąć zaplanowane nagrania w pubach. Nic jednak nie stanęło im na przeszkodzie, aby połączyć się wirtualnie i zaśpiewać z własnych domów!Tym razem przygotowali hit Davida Bowiego „Heroes”. W nagraniu wzięło udział ponad 6 tysięcy nieznajomych z 45 krajów. Efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.

Z okazji 4. rocznicy śmierci legendarnego artysty, wytwórnia Parlophone na początku 2020 rokuzapowiedziała wydanie dwóch nowych albumów.Pierwsza z płyt „Is It Any Wonder?„zawiera sześć niepublikowanych wcześniej wersji przebojów Davida Bowiego. Krążek trafił do sprzedaży 17 stycznia 2020 roku.

Oba albumy są efektem akustycznej sesji nagraniowej zrealizowanej dla BBC w 1997 roku.Druga płyta w wersji rozszerzonej ukaże się 18 kwietnia 2020 roku podczas Record Store Day.

Według oficjalnych danych krótko po śmierci Bowiego w 2016 roku sprzedaż jego albumów w samych Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 5000%. W ciągu tygodnia od śmierci sprzedano 682 tys. egzemplarzy. Spotify podał, że streamowanie jego muzyki wzrosło o 2700% – i to w ciągu zaledwie kilku godzin.

Nic więc dziwnego, że wytwórnie nadal zainteresowane są sprzedażą płyt pod nazwiskiem zmarłej gwiazdy. W tym przypadku przedstawiciele Parlophonezalecają ostrożność w ocenie pośmiertnych płyt jako szybkiego zarabiania pieniędzy. Jak wyjaśniają, zależy im przede wszystkim na dotarciu do nowych odbiorców. Jest to również szansa na uchronienie wielu artystów od zapomnienia.