Klaus Meine zdementował teorię spiskową dotyczącą hitu "Wind of Change" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Klaus Meine zdementował teorię spiskową dotyczącą hitu „Wind of Change”

Klaus Meine zdementował teorię spiskową dotyczącą hitu „Wind of Change”

Na temat tego wielkiego przeboju krąży wiele legend. Wokalista Scorpions postanowił wyjaśnić, jak doszło do powstania utworu.

Na temat tego wielkiego przeboju krąży wiele legend. Wokalista Scorpions postanowił wyjaśnić, jak doszło do powstania utworu.

Singiel „Wind of Change” napisany przez Klausa Meine został wydany w styczniu 1991 roku. Utwór nawiązuje do przemian politycznych, które zachodziły na przełomie lat 80. i 90. Mowa oczywiście o upadku związku Radzieckiego i zakończeniu zimnej wojny. Piosenka pochodzi z jedenastego studyjnego albumu „Crazy World” zespołu Scorpions, który ukazał się w 1990 roku.

Wśród fanów zespołu krążą różne teorie spiskowe, według których kulisy powstania tego hitu były zupełnie inne. Ta najbardziej kontrowersyjna mówi, ze utwór „Wind Of Change”został napisany przez agentów CIA i miał on stanowić propagandę zachodu u kresu Zimnej Wojny. Klaus Meine został o to zapytany ostatnio w jednym z wywiadów. Oto co powiedział:

Przypomnijmy sobie ten wielki przebój: