Niesamowite duety: Queen i David Bowie "Under Pressure" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Niesamowite duety: Queen i David Bowie „Under Pressure”

Niesamowite duety: Queen i David Bowie „Under Pressure”

W naszym nowym cyklu przypominamy Wam najbardziej legendarne duety w historii muzyki. Tym razem opowiemy Wam o kulisach powstania kultowego przeboju „Under Pressure” Queen i Davida Bowiego.

W naszym nowym cyklu przypominamy Wam najbardziej legendarne duety w historii muzyki. Tym razem opowiemy Wam o kulisach powstania kultowego przeboju „Under Pressure” Queen i Davida Bowiego.

Mało kto wie, że jeden z największych przebojów

Zespół Queen nie słynął z duetów. Bardzo rzadko zapraszali gości do studia nagraniowego. Tym bardziej ich współpraca z Davidem była wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. To Roger Taylor jest odpowiedzialny za pierwowzór utworu

Poniżej możecie zobaczyć, jak proces nagrywania tego utworu wspominają członkowie zespołu Queen:

Teledysk do „Under Pressure” różnił się od poprzednich klipów

W 1992 roku na stadionie Wembley odbył się koncert „The Tribute To Freddie Mercury Concert”. Wimprezie udział wzięło około 2 miliardów ludzi na całym świecie, z czego 72 tysiące brało udział na żywo, a reszta przez radio i telewizję. Pieniądze z koncertu przeznaczono na walkę z AIDS. Gospodarzami wieczoru byli członkowie Queen: Brian May, Roger Taylor i John Deacon. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zostali zaproszeni między innymi: David Bowie, Roger Daltrey, Def Leppard, U2, Extreme, Bob Geldof, Spinal Tap, Guns N’ Roses, Ian Hunter, Tony Iommi, Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, Robert Plant, Mick Ronson, Seal, Lisa Stansfield, Elizabeth Taylor, Paul Young i Zucchero.

To właśnie podczas tego koncertu David Bowie wykonał utwór „Under Pressure” w towarzystwie Annie Lennox.Ich występ został okrzyknięty jednym z najlepszych momentówkoncertu

Utwór „Under Pressure” bardzo szybko stał się jednym z największych hitów Queen zaraz po