Niesamowite duety: Celine Dion i Andrea Bocelli » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Niesamowite duety: Celine Dion i Andrea Bocelli

Niesamowite duety: Celine Dion i Andrea Bocelli

W naszym nowym cyklu przypominamy Wam najbardziej legendarne duety w historii muzyki. Tym razem opowiemy Wam o kulisach utworu „The Prayer” Celine Dion i Andreii Bocellego.

W naszym nowym cyklu przypominamy Wam najbardziej legendarne duety w historii muzyki. Tym razem opowiemy Wam o kulisach utworu „The Prayer” Celine Dion i Andreii Bocellego.

Do tego wyjątkowego duetu nie doszło przez przypadek. Andrea Bocellii Celine Dion dzielą podobną historię, która sprawiła, że dzisiaj mogą robić, to co kochają i cieszyć się życiem.

Andrea Bocelli od zawsze podkreśla, że to właśnie niepełnosprawność umocniła jego charakter. Włoski tenor zawdzięcza życie swojej ukochanej matce. Gdy kobieta była z nim w ciąży, dowiedziała się, że jej dziecko urodzi się z niepełnosprawnością oczu. Przez chwilę rozważała aborcję, ponieważ nie była pewna, czy poradzi sobie finansowo z tak trudną sytuacją. Andrea urodził się jedynie z jaskrą, którą udało się wyleczyć. Bocelli w wieku 12 lat, podczas jednego z meczów dostał piłką w głowę, co spowodowało wylew krwi do mózgu – wtedy stracił wzrok całkowicie. Ślepota nie przeszkadzała mu jednak w realizacji swoich muzycznych talentów i zdobyciu międzynarodowego uznania.

Celine Dion natomiast zawdzięcza życie proboszczowi z rodzinnej parafii, który doradził jej matce, aby nie przerywała ciąży. Matka artystki, gdy dowiedziała się o 14. ciąży, zachorowała na depresję. Nie potrafiła sobie z tym poradzić. Wtedy udała się po poradę do proboszcza, który wyjaśnił jej, że według nauczania kościoła nie wolno przerywać ciąży. Celine nigdy nie miała do swojej matki pretensji, że chciała tak postąpić. W jednym z wywiadów zdradziła, że sama nie potrafiłaby wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji.

Te trudne przeżycia połączyły Andreę Bocellego i Celine Dion w 1999 roku. Wtedy właśnie powstał utwór „The Prayer”, który promował film „Magiczny miecz – Legenda Camelotu”. Piosenka została wyróżniona Złotym Globem oraz otrzymała nominację do Oscara i nagród Grammy.

Przypomnijmy sobie ten wielki przebój: