Niesamowite duety: John Travolta i Olivia Newton-John » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Niesamowite duety: John Travolta i Olivia Newton-John

Niesamowite duety: John Travolta i Olivia Newton-John

W naszym cyklu przypominamy Wam najbardziej legendarne duety w historii muzyki. Tym razem opowiemy Wam o kulisach utworu „You’re the One That I Want” Johna Travolty i Olivii Newton-John.

Utwór „You’re The One That I Want” John Farrar napisał specjalnie dla Olivii Newton-John do filmu „Grease”, który początkowo miał nie być musicalem. Reżyser Randal Kleiser, nie przepadał za tą piosenką, ponieważ uważał, że nie pasuje ona do reszty piosenek, które stworzył Warren Casey-Jim Jacobs. Producenci i aktorzy przekonali go, że ten utwór musi znaleźć się w filmie. Do dzisiaj jest jednym z najlepiej sprzedających się singli w historii. Na całym świecie sprzedał się w nakładzie blisko 20 milionów egzemplarzy!

Przypomnijmy sobie ten ponadczasowy przebój.

„Grease” z 1978 roku opowiada historię dziewczyny Sandy (Olivia Newton-John), która przyjeżdża z rodzinnej Australii do Stanów Zjednoczonych, by być świadkiem przemian kulturowych. Okazuje się, że do jej nowej szkoły uczęszcza Danny (John Travolta), wakacyjna miłość. Chłopak jednak nie jest ideałem, za jakiego miała go Sandy! Film doczekał się sequela „Grease 2″, który miał premierę w 1982 roku.

W 2002 roku musical został oficjalnie wydany na DVD. Z tej okazji odbyła się uroczysta premiera, podczas której nie mogło oczywiście zabraknąć Olivii Newton-John i Johna Travolty. Zobaczcie ich występ.

Olivia Newton-John kilkukrotnie zmagała się z nawrotami raka piersi. Aktorka zmarła 8 sierpnia 2022 roku na swoim ranczu w południowej Kalifornii w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Miała 73 lata.