Bono i The Edge wykonali utwór Led Zeppelin, którego mieli nigdy nie coverować! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bono i The Edge wykonali utwór Led Zeppelin, którego mieli nigdy nie coverować!

Bono i The Edge wykonali utwór Led Zeppelin, którego mieli nigdy nie coverować!

Co ich do tego skłoniło? Sprawdźćie!

Co ich do tego skłoniło? Sprawdźćie!

Zespół U2 wielokrotnie dostawał prośby od fanów, aby wykonali podczas koncertu przebój „Stairway to Heaven” z repertuaru Led Zeppelin. Panowie stanowczo odmawiali. Ostatnio jednak postanowili zrobić wyjątek, aby złożyć hołd i wesprzeć wszystkich pracowników technicznych. Zadedykowali ją również wszystkim, którzy cierpią z powodu pandemii koronawirusa – organizatorom koncertów, właścicielom obiektów, pracownikom klubów i hal. Posłuchajcie!

– wyjaśnił Bono.

Okazuje się, że nie tylko Bono ma problem z tym przebojem.”Stairway To Heaven”, to jeden z najlepszych rockowych kawałków wszechczasów. Inne zdanie na ten temat ma wokalista zespołu Led Zeppelin, Robert Plant. W wielu wywiadach niejednokrotnie zaznaczał, że ma dosyć śpiewania rockowego hitu. Na samą myśl, że ma ją wykonać, dostaje wysypki. Uważa też, że być może w 1971 roku słowa, które zawiera miały jakieś poważniejsze znaczenie, ale teraz najzwyczajniej nie robią na nim żadnego wrażenia. Jego zdaniem, „Stairway To Heaven”, to „cholerny weselny kawałek”.