Zespół Hey świętuje 15. rocznicę wydania albumu "Echosystem" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zespół Hey świętuje 15. rocznicę wydania albumu „Echosystem”

Zespół Hey świętuje 15. rocznicę wydania albumu „Echosystem”

Ta płyta to trzynaście utworów, które nie straciły na aktualności.

Ta płyta to trzynaście utworów, które nie straciły na aktualności.

Mija właśnie 15 lat od premiery albumu „Echosystem” wydanego przez grupę Hey. Ten szczeciński zespół założony w 1992 roku przez Piotra Banacha dzięki charyzmatycznej wokalistce Kasi Nosowskiej stał się ikoną polskiej sceny rockowej. Wokół grupy szybko zgromadziły się rzesze oddanych fanów, którzy ciężką gitarową muzykę zespołu porównywaną do amerykańskiego nurtu grunge zawsze przyjmowali z wielkim entuzjazmem.

– Kasia Nosowska

Na nagrodzonym Fryderykiem albumie „Echosystem” znalazło się trzynaście melodyjnych, gitarowych utworów, które momentami brzmiały wręcz przebojowo. Nietuzinkowe, śpiewane charakterystycznym, zachrypniętym głosem teksty Kasi Nosowskiej jak zawsze przypadły słuchaczom do gustu. Listy przebojów podbił utwór „Mimo wszystko”, a płyta uzyskała status platynowej. Kolejne przeboje z tego krążka to piosenki: „Byłabym,” „A ty?,” „W imieniu dam” oraz „To tu.” Nagranie „Na wieczność” przyciąga uwagę klawiszami, które brzmią jak z The Doors oraz wokalem Pawła Krawczyka. To nie jedyne nawiązanie do innych zespołów, które da się usłyszeć na albumie. Grunge usłyszymy w utworze „Luli Lali,” rock and roll lat sześćdziesiątych w „Na wieczność” a nawiązanie do The Strokes w piosence „Leżę tu, leżeć chcę.” W przebojowym „A ty?” pobrzmiewa nuta grupy Garbage.

Piętnaście lat od premiery album ten nie stracił na swojej aktualności. Teksty i muzyka zespołu wciąż brzmią niezwykle świeżo. Starym fanom grupy nie trzeba polecać sięgnięcia po ten album, dla młodszych słuchaczy płyta ta powinna stać się muzyczną lekturą obowiązkową.

„Echosystem” dostępny jest na płycie CD i albumie winylowym.