Najszybszy pianista świata wykonał hit Toto "Africa" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najszybszy pianista świata wykonał hit Toto „Africa”

Najszybszy pianista świata wykonał hit Toto „Africa”

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek zespołu Toto. Takiej wersji jednak jeszcze nie słyszeliśmy! Zobaczcie wideo.

Jest to zdecydowanie jedna z najczęściej coverowanych piosenek zespołu Toto. Takiej wersji jednak jeszcze nie słyszeliśmy! Zobaczcie wideo.

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego

jest międzynarodowym, wielokrotnie nagradzanym wirtuozem fortepianu, kompozytorem, producentem i rekordzistą wpisanym do księgi rekordówGuinessaza bycie „najszybszym pianistą świata”.

Oprócz Youtube'owych sukcesów Peter może również pochwalić się ogromną liczbą zagranych koncertów. Tylko w 2017 odwiedził dwadzieścia krajów i wystąpił dla kilkudziesięciu tysięcy widzów.

W 1982 roku w sklepach muzycznych pojawiła się płyta„Toto IV.”, z której pochodzi singiel „Africa”, skomponowany przez Davida Paicha i Jeffa Porcaro. Tak Paich wspomina prace nad utworem:

Nie ma wielu zespołów w historii muzyki popularnej, które odcisnęły na niej tak wielkie piętno, jakToto. Jeśliby policzyć płyty, które w sumie nagrali członkowie formacji, wyszłaby zdumiewająca liczba, przekraczająca 5000 tytułów, które sprzedały się łącznie w ponad 500 mln egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy więcej niż 200 albumów z nominacjami do Grammy.

Jak Wam się podoba takie wykonanie?