Jak brzmi przebój A-ha "Take On Me" wykonany a capella? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak brzmi przebój A-ha „Take On Me” wykonany a capella?

Jak brzmi przebój A-ha „Take On Me” wykonany a capella?

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu A-ha doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze nie słyszeliśmy! Nic bardziej uroczego dzisiaj nie zobaczycie!

Ta kultowa piosenka z repertuaru zespołu A-ha doczekała się już wielu przeróbek. Takiej jeszcze nie słyszeliśmy! Nic bardziej uroczego dzisiaj nie zobaczycie!

Ten wielki hit bardzo często do nas powraca w coraz to nowszych wersjach. Wcześniej mogliśmy usłyszeć go między innymi wykonanego przez

Wydane oryginalnie w 1985 roku wideo do„Take On Me”zostało niedawno odnowione i dla poprawy jakości unowocześnione do formatu 4K. Wyreżyserowany przez Steve'a Barrona teledysk zachwycił widzów przełomowym połączaniem ołówkowego szkicu z filmowymi ujęciami. Ta technika, zwana animacją rotoskopową, wymaga ręcznego odrysowania, klatka po klatce, ujęć z filmu. By ukończyć klip, Michael Patterson i Candace Reckinger spędzili 16 tygodni odrysowując tysiące klatek.

A-hajest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album „Hunting High And Low” otwiera największy przebój grupy – „Take On Me”. Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu, a Magne Furuholmen, Morten Harket oraz Paul Waaktaar-Savoy na stałe wpisali się w historię muzyki.