Strona Główna > Zespół Bajm i Beata Kozidrak na archiwalnych nagraniach z 1983 roku

Zespół Bajm i Beata Kozidrak na archiwalnych nagraniach z 1983 roku

To właśnie festiwal w Opolu był przełomowym momentem w karierze zespołu Bajm. Do sieci trafiły niepublikowane dotąd nagrania z 1983 roku.

To właśnie festiwal w Opolu był przełomowym momentem w karierze zespołu Bajm. Do sieci trafiły niepublikowane dotąd nagrania z 1983 roku.

Występ w zespołu Bajm na festiwalu w Opolu w 1978 rokuotworzył im drzwi do wielkiej kariery.Piosenka „Piechotą do lata” zajęła drugie miejsce w konkursie debiutów i tym samym podbiła serca publiczności. Od tamtego momentu kariera zespołu nabrała rozpędu. Ponadczasowość utworów oraz niesamowita charyzma i barwa głosu Beaty Kozidrak do dzisiaj przyciągają na koncerty dziesiątki tysięcy fanów.

Kilka lat później w 1983 roku zespół ponownie zagościł an deskach opolskiego amfiteatru. Zagrali krótki koncert z największymi przebojami w tym „Co mi Panie dasz?”, „Różowa kula”, „Józek, nie daruję ci tej nocy” czy „Nie ma wody na pustyni”. Poniżej możecie zobaczyć archiwalne nagrania, które trafiły ostatnio do sieci.

Grupa Bajm ma na koncie ponad 3 miliony sprzedanych płyt i 7 tysięcy zagranych koncertów. Zespół zdobył wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne przyznawane w Polsce. Bajm występuje gra w składzie: Beata Kozidrak – wokal, Maria Dobrzańska – instrumenty klawiszowe, Piotr Bielecki – gitara, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa, Krzysztof Nieścior – perkusja.

Przypominamy, że 4 maja 2021 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się autobiograficzna książka Beaty Kozidrak pt. „Beata. Gorąca krew”. Premiera książki zbiega się z dniem urodzin artystki.

To opowieść dziewczyny z lubelskiej starówki, która poznaje mroczne strony życia, ale dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i przekonaniu, że spotka ją coś niezwykłego, niemal z dnia na dzień zostaje gwiazdą. „Gorąca krew” opowiada o barwnych epizodach kariery Beaty, zdradza kulisy narodzin największych przebojów – od „Piechotą do lata”, przez „Białą armię” po „Upiłam się tobą” – i ich ukryte znaczenia. Pozwala nam także podróżować z Beatą po świecie – od Wietnamu, przez Stany Zjednoczone po Związek Radziecki – ale też przyjrzeć się codziennemu życiu gwiazdy.