"Milionerzy": Padło pytanie o słynną kołysankę. Trudne? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Milionerzy”: Padło pytanie o słynną kołysankę. Trudne?

„Milionerzy”: Padło pytanie o słynną kołysankę. Trudne?

We ostatnim odcinku teleturnieju „Milionerzy” studentka medycyny odpadła z gry przez pytanie o tekst kołysanki.

We ostatnim odcinku teleturnieju „Milionerzy” studentka medycyny odpadła z gry przez pytanie o tekst kołysanki.

Cieszący się ogromną popularnością teleturniej„Milionerzy”powrócił z premierowymi odcinkami na ekrany telewizorów w lutym 2021 roku. Prowadzącym niezmiennie jestHubert Urbański. W jednym z ostatnich odcinków programu padło pytanie o jedną z najpopularniejszych kołysanek. Brzmiało ono następująco:

A. to córeczka jest tatusia

B. jej mamusią jest Danusia

C. tańcowała dokolusia

D. śpi cichutko niczym trusia

Prawidłowa odpowiedź to: C.

Uczestniczka nie znała odpowiedzi na to pytanie. Postanowiła zaryzykować i zaznaczyła odpowiedź „D”, która okazała się być błędną. Pani Julia wygrała gwarantowany tysiąc złotych.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa twórcy programu zostali zmuszeni, aby zmienić zasady gry. Zamiast koła ratunkowego „Pytanie do publiczności” pojawiło się nowe „Zamiana pytania”.

Do tej pory w polskiej edycji teleturniejumilion złotychudało się wygrać trzem osobom. Ostatnią laureatką została pani Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, miłośniczka kultury antycznej, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu. Pani Katarzyna na dwa ostatnie pytania odpowiedziała prawidłowo, nie mając już do dyspozycji kół ratunkowych. Zwyciężyła w odcinku z 14 marca 2019 roku.