Wzruszające pożegnanie z Tiną Turner. Tak wyglądał jej ostatni koncert » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wzruszające pożegnanie z Tiną Turner. Tak wyglądał jej ostatni koncert

Wzruszające pożegnanie z Tiną Turner. Tak wyglądał jej ostatni koncert

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu dokumentalnego „Tina”. Zobaczcie, jak piosenkarka pożegnała się z fanami, podczas ostatniego koncertu w Sheffiled.

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu dokumentalnego „Tina”. Zobaczcie, jak piosenkarka pożegnała się z fanami, podczas ostatniego koncertu w Sheffiled.

Tina Turner bardzo często nazywana babcią Rock'n'rollaswoją przygodę w przemyśle muzycznym zaczęła w latach 1959-1960. Światowy sukces przyniósł jej piąty solowy album „Private Dancer”, wydany w 1983 roku. Jej ostatnia, siódma trasa koncertowa „Tina: Live in Concert Tour”, rozpoczęła się 1 października 2008 roku i trwała do 5 maja 2009 roku, obejmując 90 występów na żywo w Europie i Ameryce Północnej.

Kilka dni temu do sieci trafił wyjątkowy film, z niepublikowanymi wcześniej materiałami.Jest to zbiór najważniejszych momentów z ostatniego pożegnalnego koncertu piosenkarki w Sheffiled w 2009 roku. Możecie go zobaczyć poniżej.

Podczas tego występu na żywo, Tina wykonała, aż 22. piosenki. Przeplatała się w nich twórczość z całego okresu działalności. Obok wymienionych już momentów muzycznych, doceniła i podziękowała swojej ekipie, poczynając od tancerzy przez instrumentalistów, aż po swoich wiernych fanów, bez których nikt przecież nie jest w stanie osiągnąć sukcesu. Myślę, że nie tylko fani, ale każdy, kto poświęci czas na odtworzenie klipu, delikatnie popadnie w melancholie. Tina, zafundowała sobie jak i nam, piękną podróż sentymentalną.

Przypominamy również, żejuż niebawem, a dokładnie 27 marca 2021 roku, na platformie HBO GO, ukaże się biograficzny film o wokalistce. Wielu z Was pewnie zaczęło odliczać dni przy dźwiękach „GoldenEye”, „The Best”, czy też „We Don’t Need Another Hero”.

W dokumencie „Tina” zobaczymy wiele nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów filmowych, nagrań audio, osobistych zdjęć i nowych wywiadów, w tym z samą piosenkarką. Kolorowe życie i kariera ikony muzyki Tiny Turner zostaną przedstawione w sposób, jaki do tej pory nie widzieliśmy. Zadbał o to reżyser Dan Lindsay.