Strona Główna > Alanis Morissette wykonała charytatywny singiel „I Miss My Band” u Jimmy’ego Fallona

Alanis Morissette wykonała charytatywny singiel „I Miss My Band” u Jimmy’ego Fallona

Czas pandemii, uniemożliwił pracę wielu muzykom i osobom, które pracują na backstage’u tras koncertowych. To właśnie dla nich powstał ten singiel! Artystka wykonała go po raz pierwszy na żywo Jimmy’ego Fallona.

Czas pandemii, uniemożliwił pracę wielu muzykom i osobom, które pracują na backstage’u tras koncertowych. To właśnie dla nich powstał ten singiel! Artystka wykonała go po raz pierwszy na żywo Jimmy’ego Fallona.

W ostatnim odcinku programu „The Tonight Show” Jimmy'ego Fallona muzycznym gościem była Alanis Morissette.Artystkapostanowiła wesprzeć akcję charytatywną organizacji Backline. Jej celem jest wsparcie psychologiczne artystów, pracowników backstage'u oraz ich rodzin w czasie pandemii. To właśnie z tej okazji powstał utwór „I Miss My Band”.Całkowity dochód ze sprzedaży singla zostanie przekazany właśnie na ten cel. Alanis wykonała go po raz pierwszy na żywo u Jimmy'ego Fallona. Jej występ możecie zobaczyć poniżej.

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najważniejszych songwriterek muzyki popularnej. Intymne teksty i charakterystyczne melodie pozwoliły zdobyć jej uznanie krytyków i fanów. Poza swoją muzyczną działalnością artystka walczy o prawa kobiet oraz szerzy wiedzę na temat fizycznego i psychicznego zdrowia. W 2016 roku zaczęła nagrywać comiesięczne podcasty „Conversation with Alanis Morissette”, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając tematykę psychospołeczną. W 2019 roku zaprezentowała swój spektakl na Broadwayu.

Od ostatniego albumu artystki „Havoc and Bright Lights” minęło 8 lat, podczas których w życiu Alanis wiele się wydarzyło. Doświadczenie, które zdobyła, pozwoliło jej ukończyć prace nad nowym materiałem „Such Pretty Forks In The Road”. Ten projekt to zarówno retrospekcje wydarzeń z przeszłości, jak i patrzenie w przyszłość. Płyta zawiera 11 utworów, które zostały nagrane wspólnie z Michaelem Farrellem (Morrissey, Macy Gray, Richie Sambora) oraz producentem Alexem Hopem (Troye Sivan, Ben Platt, Tove Lo).

Na żywo nowego albumu posłuchamy na koncercie Alanis Morissett6 listopada 2021 rokuw warszawskiej hali EXPO XXI.