Jak brzmi hit "Stand By Me" wykonany a cappella? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak brzmi hit „Stand By Me” wykonany a cappella?

Jak brzmi hit „Stand By Me” wykonany a cappella?

Ten wielki przebój z repertuaru Bena E. King doczekał się już wielu coverów. Posłuchajcie, jak brzmi w wersji a cappella.

Ten wielki przebój z repertuaru Bena E. King doczekał się już wielu coverów. Posłuchajcie, jak brzmi w wersji a cappella.

Najlepszym sprawdzeniem dla jakości i skali głosu jest moment, w którym nie słychać nic prócz dźwięków wydawanych przez ludzkie struny głosowe. Taki styl nazywamy a cappella. Pierwotnie wykształcił się w muzyce kościelnej XVI wieku. Artyści są odpowiedzialni nie tylko za tworzenie tonacji instrumentów i całą aranżację melodii, ale oczywiście też za klasyczny wokal. Mamy dziś dla Was formację, która od kilku lat podbija serca fanów tej metody.

The Buzztones jest brytyjskim zespołem założonym w 2011 roku. W 2013 roku wzięli udział w konkursie wokalnym View from the Shard – dochodząc do finału. Bilety na ich debiutancki występ na żywo podczas Edinburgh Festival Fringe, rozeszły się w mgnieniu oka.

Motywem przewodni ich twórczości są głównie covery popowe utworów z brytyjskiej i amerykańskiej listy przebojów. Dzięki swemu humorystycznemu podejściu mieli okazję popisać się talentem w telewizji, między innymi w „The Last Leg and Loaded” programu 4 oraz „Three’s Sibilings” kanału BBC.

Oczywiście jak każdy szanujący się zespół XXI wieku, swoją działalnością dzielą się na kanale YouTube. Jednym z kawałków, któremu poświęcili uwagę, jest przebój „Stand by Me” Bena E. Kinga. Ich wykonanie możecie zobaczyć poniżej.

Z nieco uduchowionym wydźwiękiem, piosenka „Stand by Me” miała swoją premierę w kwietniu 1961 roku. Stając się wielkim przebojem, została wykorzystana do ścieżki dźwiękowej, o tym samym tytule w 1986 roku, a także do europejskiej kampanii reklamowej marki Levi's 501 jeans w 1987 roku. W 2015 roku, na krótko przed śmiercią wirtuoza, numer został wpisany do Krajowego Rejestru Nagrań przez Bibliotekę Kongresu jako ważny kulturowo i historycznie.