Edyta Górniak wykonała przebój Leonarda Cohena "Hallelujah" w górskiej scenerii » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Edyta Górniak wykonała przebój Leonarda Cohena „Hallelujah” w górskiej scenerii

Edyta Górniak wykonała przebój Leonarda Cohena „Hallelujah” w górskiej scenerii

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podczas koncetu „Dekalog AD 2021”.

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podczas koncetu „Dekalog AD 2021”.

W widowisku filmowo – muzycznym „Dekalog AD 2021” wzięły udziałgwiazdy polskiej sceny i laureaci Voice of Poland. Wystąpili między innymi: Edyta Górniak, Pectus, Piotr Cugowski, Janusz Radek, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Marcin Sójka, Marta Gałuszewska, Krzysztof Iwaneczko, Kasia Dereń, Adam Kalinowski, Tadeusz Seibert, Anna Gąsienica – Byrcyn, Jan Traczyk oraz Bożena i Lech Makowieccy.

Edyta Górniak oprócz swojego utworu wykonała również cover z repertuaru Leonarda Cohena „Hallelujah”. Jej występ możecie zobaczyć poniżej.

Edyta Górniakma na koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku. Edyta Górniak poinformowała ostatnio, że po ośmiu latach fani w końcu doczekają się nowej płyty! Data premiery jest owiana wielką tajemnicą. Album powstawał w Stanach Zjednoczonych, we współpracy z amerykańskimi producentami z Nashville.

Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę”To nie ja”do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego k onkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.