Jak brzmi muzyka z "The Simpsons" w wersji a capella? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak brzmi muzyka z „The Simpsons” w wersji a capella?

Jak brzmi muzyka z „The Simpsons” w wersji a capella?

Koreańska grupa a capella podjęła się wykonania motywu muzycznego serialu „The Simpsons”. Posłuchajcie tego zaskakującego coveru!

Koreańska grupa a capella podjęła się wykonania motywu muzycznego serialu „The Simpsons”. Posłuchajcie tego zaskakującego coveru!

Zaśpiewanie czołówki do „The Simpsons” jestsporym wyczynem, bo na serialową wersję, skomponowaną w 1989 roku przez Danny’ego Elfmana, składa się jedynie ścieżka instrumentalna. Jednak grupa MayTree nie tylko odtworzyła cały utwór w wersji a capella, ale w swoim coverze uwzględniła nawet dźwięki towarzyszące logom Gracie Films i 20th Century Fox. Zespół zadedykował swoje wykonanie scenarzyście i producentowi „The Simpsons”, Marcowi Edwardowi Wilmore’owi, który zmarł w lutym 2021 z powoduzakażenia COVID-19.

Założona w 2000 roku grupa MayTree wydała trzy albumy z piosenkami a capella: „Maybe”, „MayTree in Love” oraz „Back to me”. W 2014 roku pojawił się kanał na YouTube, na którym zespół zamieszcza popularne tematy muzyczne z filmów i seriali w wersji a capella. Grupa wpadła również na ciekawy pomysł robienia coverów dźwięków z telefonów i komputerów. Ich wideo z efektami dźwiękowymi iPhona ma aż 16 mln wyświetleń!

Nie tylko ścieżka muzyczna w „The Simpson” doczekała się przeróbek.