Strona Główna > „I Will Always Love You”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

„I Will Always Love You”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie piosenki „I Will Always Love You”. Czy będzie to oryginalne nagranie Dolly Parton, czy cover zaśpiewany przez Whitney Houston?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie piosenki „I Will Always Love You”. Czy będzie to oryginalne nagranie Dolly Parton, czy cover zaśpiewany przez Whitney Houston?

Czy cover może być lepszy od oryginału? Czasami możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, żepopularny hit jest tak naprawdę przeróbką. W serii „Cover czy oryginał – co brzmi lepiej” przyjrzymy się popularnym utworom, które doczekały się coverów i wspólnie z Wami zadecydujemy, które wykonanie jest większym przebojem. Na pierwszy ogień idzie piosenka „I Will Always Love You”.

Utwór „I Will Always Love You” został napisany i nagrany w 1974 roku przez amerykańską piosenkarkę country – Dolly Parton. Ukazał się jako singiel, który artystka napisała w ramach pożegnania z byłym partnerem biznesowym, Porterem Wagonerem. Parton opuściła jego program„The Porter Wagoner Show”, aby skupić się na swojej własnej karierze. Tekst piosenki opowiada o rozstaniu z mężczyzną. Odchodząca kobieta przekonuje go, że nie mogą być razem i życzy mu pomyślności na dalszej drodze życia.

W 1992 roku, na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Bodyguard”, Whitney Houston nagrała cover utworu Dolly Parton, który ukazał się jako singiel kilka dni przed premierą. Nowa odsłona piosenki, która w wykonaniu Houston stała się romantyczną balladą, a nie muzyką country, szybko podbiła serca słuchaczy i wspięła się na szczyt listy przebojów na całym świecie.

Zapraszamy do głosowania na wykonanie, które bardziej przypadło Wam do gustu!