Cover "Every Breath You Take" The Police w stylu reggae » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Cover „Every Breath You Take” The Police w stylu reggae

Cover „Every Breath You Take” The Police w stylu reggae

Zobacz, jak brzmi utwór The Police „Every Breath You Take” wykonany przez filipiński zespół reggae!

Zobacz, jak brzmi utwór The Police „Every Breath You Take” wykonany przez filipiński zespół reggae!

Niedawno pisaliśmy o coverze Every Breath You Take” w wykonaniu dwójki podróżników. Teraz za przebój Stinga zabrał się młody filipiński zespół reggae, Tropa Vibes.

Grająca muzykę reggae grupa Tropa Vibes założyła swój kanał na YouTubie w lutym 2020 roku. W kilkanaście miesięcy udało im się zdobyć prawie 400 tys. subskrybentów. Oprócz kilku godzinnych sesji reggae, zespół publikuje tam również covery znanych piosenek. Dużą popularność zyskały przeróbki utworu Jasona Mraza „I’m Yours” czy Eagles „Hotel California”.

Styl reggae powstał pod koniec lat 60. na Jamajce, gdzie stanowi najbardziej popularny gatunek muzyczny. Rozgłos na świtowej scenie zyskał w dużej mierze dzięki twórczości Boba Marleya. Wywodzi się z ludowej muzyki jamajskiej zwanej mento oraz amerykańskich wpływów w postaci jazzu i R&B. Charakteryzuje się silną linią basu, gitarową techniką o nazwie skank oraz spokojną, spowolnioną melodią.

The Police to brytyjski zespół rockowy, który powstał w Londynie w 1977 roku. Tworzyli go: Sting, Andy Summers oraz Steward Copeland. Należeli oni do nurtu nowej fali i grali rockową muzykę z wpływami jazzu, reggae i punku. Piosenka „Evey Breath You Take” była głównym singlem z ostatniego studyjnego albumu zespołu, „Synchronicity”.