"The Great Pretender": cover czy oryginał - co brzmi lepiej? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „The Great Pretender”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

„The Great Pretender”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

Pomóżcie nam zdecydować, które wykonanie utworu „The Great Pretender” jest najlepsze. Czy będzie to oryginał zespołu The Platters, czy raczej cover Freddiego Mercury’ego?

Pomóżcie nam zdecydować, które wykonanie utworu „The Great Pretender” jest najlepsze. Czy będzie to oryginał zespołu The Platters, czy raczej cover Freddiego Mercury’ego?

Utwór The Great Pretender” ukazał się w 1955 roku jako singiel zespołu The Platters. Autorem tekstu i muzyki jest Buck Ram, który pełnił również funkcję producenta i menedżera grupy. „The Great Pretender” zajął 12. pozycję na liście najlepiej sprzedających się singli 1956 roku. Ponowną sławę zyskał w 1987 roku dzięki coverowi, który wykonał wokalista zespołu Queen, Freddie Mercury.

The Platters to afroamerykańska grupa wokalna założona w 1952 roku, która wykonywała muzykę R&B i soul. Dzięki producentowi Buckowi Ramowi, który poprowadził ich w odpowiednim kierunku, zespół szybko odniósł sukces i wybił się spośród wielu podobnych grup działających w tamtym okresie. Do ich największych przebojów należą utwory: „Only You”, „Twilight Time”, „The Great Pretender”, „My Prayer” i „Smoke Gets in Your Eyes”.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wykonanie Freddiego Mercury’ego jest w rzeczywistości coverem, który powstał w 1987 roku. Dzięki nowej wersji, zagranej przez legendarny zespół, „The Great Pretender” ponownie trafił na szczyt listy przebojów w wielu krajach. W jednym z późniejszych wywiadów Freddie stwierdził, że tekst utworu bardzo dobrze pasuje do sposobu, w jaki postrzega swoją karierę i występy sceniczne.

Zapraszamy do głosowania na wykonanie, które najbardziej przypadło Wam do gustu!