Strona Główna > Gitarzysta Czerwonych Gitar wykonał cover przeboju „Take on Me” A-ha na stylofonie

Gitarzysta Czerwonych Gitar wykonał cover przeboju „Take on Me” A-ha na stylofonie

Posłuchajcie, jak brzmi największy hit zespołu A-ha zagrany na stylofonie przez polskiego muzyka, Marka Jabłońskiego!

Posłuchajcie, jak brzmi największy hit zespołu A-ha zagrany na stylofonie przez polskiego muzyka, Marka Jabłońskiego!

Utwór A-ha „Take on Me” jest jednym z największych przebojów lat 80. Dzięki swojej sławie doczekał się wielu coverów. Mogliśmy go usłyszeć w wersji

Stylofon to miniaturowy syntezator, który został wynaleziony w 1967 roku przez Brytyjczyka Briana Jarvisa. Do gry na nim potrzeby jest rysik, którym zamyka się obwody elektryczne. Był sprzedawany jako zabawka dla dzieci, ale pojawił się też w kilku utworach muzycznych, m.in. w„Space Oddity” Davida Bowiego.

Marek Jabłoński, znany pod pseudonimem artystycznym „MaroMaro”, to pochodzący z Łodzi gitarzysta i kompozytor. Od 2016 roku należy do zespołu Czerwone Gitary, a w 2019 roku wspólnie z raperem „Popkiem” wydał album„Czarna Wołga”. Jabłoński jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, ale również pasjonatem gry na stylofonie. Na swoim kanale YouTube o nazwie maromaro1337, który ma już prawie 500 tys. subskrybentów, zamieszcza covery popularnych rockowych utworów takich jak: „Sweet Child O’Mine” Guns N’ Roses, „Master of Puppets” Metalliki czy „Eruption” Van Halena. Pod filmikiem z coverem „Take on Me” muzyk zapowiedział, że zamierza wykonać więcej przebojów z lat 80., gdyż uwielbia tę dekadę muzyczną.