Strona Główna > Edyta Górniak wykonała hit zespołu Bajm „Co mi Panie dasz”

Edyta Górniak wykonała hit zespołu Bajm „Co mi Panie dasz”

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podczas Top of the Top Festival 2021.

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podczas Top of the Top Festival 2021.

We wtorek17 sierpnia 2021 roku wystartował Top of the Top Sopot Festival. Pierwszego dniaodbył się koncert pod hasłem#FOREVERYOUNG i #ILOVESOPOT, podczas których publiczność w Operze Leśnej i widzowie TVN będą bawili się przy kultowych przebojach. Na scenie wystąpili m.in: Edyta Górniak, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska, Urszula, Ania Karwan, Mrozu, Budka Suflera, Felicjan Andrzejczak, Oddział Zamknięty, De Mono, Loka, Lombard, Big Cyc.

Edyta Górniak wykonała między innymi jeden z największych przebojów grupy Bajm „Co mi panie dasz”. Jej występ możecie zobaczyć.

Edyta Górniak ma na koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku. Edyta Górniak poinformowała ostatnio, że po ośmiu latach fani w końcu doczekają się nowej płyty! Data premiery jest owiana wielką tajemnicą. Album powstawał w Stanach Zjednoczonych, we współpracy z amerykańskimi producentami z Nashville.

Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę”To nie ja”do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.