Orkiestra ukulele wykonała oryginalną ścieżkę muzyczną ze "Star Treka" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Orkiestra ukulele wykonała oryginalną ścieżkę muzyczną ze „Star Treka”

Orkiestra ukulele wykonała oryginalną ścieżkę muzyczną ze „Star Treka”

Zobacz, jak brzmi muzyka z czołówki serialu „Star Trek” wykonana przez brytyjską orkiestrę ukulele.

Zobacz, jak brzmi muzyka z czołówki serialu „Star Trek” wykonana przez brytyjską orkiestrę ukulele.

Brytyjska Orkiestra Ukulele (The Ukulele Orchestra of Great Britain) została założona w 1985 roku przez George’a Hinchliffa i Kitty Lux. Składa się w całości z ukulele o różnych wielkościach i rejestrach muzycznych, od basu po sopran. Grane przez nią utwory należą do różnorodnych gatunków muzycznych: klasyki, punku, rocka, popu oraz telewizyjnych soundtracków. Celem orkiestry jest komedia oraz humor, a formalne, wieczorowe stroje jej członków są bardziej elementem parodii niż oznaką powagi.

Orkiestra ukulele stała się światowym fenomenem, a Brytyjczycy okrzyknęli ją narodową instytucją. Co ciekawe, jednym z jej członków był przez pewien czas David Bowie. Dzięki wszechstronności ukulele, orkiestra jest w stanie wykonywać nawet skomplikowane utwory artystów takich jak: Beethoven, Nirvana, Sex Pistols,czy Otis Redding, jedynie za pomocą tego instrumentu.

Powyższy utwór jest głównym tematem muzycznym pierwszego serialu „Star Trek”, nazywanego później „Star Trek: Seria oryginalna”, który był emitowany w latach 1966-1969. Jest to produkcja science fiction, która opowiada o przygodach załogi statku kosmicznego USS Enterprise. Utwór muzyczny, który słyszymy w czołówce serialu, został skomponowany przez Alexandra Courage’a.