"You Can't Hurry Love": cover czy oryginał - co brzmi lepiej? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „You Can’t Hurry Love”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

„You Can’t Hurry Love”: cover czy oryginał – co brzmi lepiej?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie utworu „You Can’t Hurry Love”. Czy będzie to oryginał The Supremes, czy może cover Phila Collinsa?

Pomóżcie nam wybrać najlepsze wykonanie utworu „You Can’t Hurry Love”. Czy będzie to oryginał The Supremes, czy może cover Phila Collinsa?

Utwór „You Can’t Hurry Love” został nagrany w 1966 roku przez zespół The Supremes dla wytwórni muzycznej Motown Records. Autorem tekstu, a także producentem piosenki, było trio Holland-Dozier-Holland, składające się z Lamonta Doziera oraz braci Eddiego i Briana Hollandów, pracujących dla Motown. Pod koniec 1982 roku ukazał się cover „You Can’t Hurry Love” wykonany przez Phila Collinsa. Zarówno oryginalna wersja utworu, jak i późniejszy cover, znalazły się na szczycie list przebojów w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

The Supremes to założona w 1959 roku afroamerykańska grupa wokalna, w której skład wchodziły Diana Ross, Florence Ballard oraz Mary Wilson. W latach 1960-62 do zespołu należała również Barbara Martin. W latach 60. The Supremes były jedną z najpopularniejszych grup wokalnych w Ameryce, a na skali światowej konkurowały nawet z Beatlesami. „You Can’t Hurry Love” pochodzi z albumu grupy zatytułowanego „The Supremes A’ Go-Go”.

Cover Phila Collinsa pochodzi z drugiego solowego albumu artysty „Hello, I Must Be Going!” wydanego w 1982 roku. Choć Collins wykonywał covery już wcześniej, „Can’t Hurry Love” był pierwszą przeróbką, którą wydał jako singiel. Podczas nagrywania utworu Collins chciał zobaczyć, czy uda mu się odtworzyć brzmienie z lat 60. Z powodu dużo bardziej zaawansowanej technologii, która zapewniała czystszy dźwięk, było to nie lada wyzwanie.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Waszą ulubioną wersję!