Cyndi Lauper wykonała przebój "True Colors" w akustycznej aranżacji » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Cyndi Lauper wykonała przebój „True Colors” w akustycznej aranżacji

Cyndi Lauper wykonała przebój „True Colors” w akustycznej aranżacji

Wokalistka zaśpiewała swój przebój z 1986 roku, grając jednocześnie na dulcimerze.

Wokalistka zaśpiewała swój przebój z 1986 roku, grając jednocześnie na dulcimerze.

Piosenka „True Colors” jest dziełem Billy’ego Steinberga i Toma Kelly’ego. Została nagrana przez Cyndi Lauper jako tytułowy utwór drugiego albumu piosenkarki – „True Colors” z sierpnia 1986 roku. Był to jedyny utwór na tej płycie, którego nie napisała sama Lauper. Piosenkarka otrzymała za niego nominację do nagrody Grammy.

31 sierpnia 2021 roku Cyndi Lauper opublikowała wideo z akustyczną wersją piosenki. Artystka akompaniuje sobie na dulcimerze, a towarzyszy jej jedynie dwóch muzyków grających na gitarze akustycznej i pianinie. Poniżej możecie zobaczyć, jak brzmi utwór „True Colors” w nowej aranżacji:

Cyndi Lauper to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i aktywistka. Swój pierwszy album „She’s So Unusual” wydała w 1983 roku. Jest aktywna muzycznie od ponad 40 lat. Do jej największych przebojów należą utwory: „Girls Just Want to Have Fun”, „Time After Time”, „True Colors” oraz „I Drove All Night”. Lauper sprzedała ponad 50 mln kopii swoich utworów. Jest również twórczynią muzyki do wielokrotnie nagradzanego musicalu „Kinky Boots”.